لطفا منوی خود را از طریق المنتور تنظیم نمایید.

انواع قراردادهای چاپ کتاب

انواع قراردادهای چاپ کتاب

انتشارات به دو صورت حضوری و غیرحضوری(راه دور) اقدام به عقد قرارداد می نماید.
شرایط عمومی:
۱- داشتن مدرک دانشگاهی و یا مدرک مبتنی بر تحصیل در زمینه اثر در مورد کتاب های دانشگاهی و تخصصی،
۲-ویراستاری اثر به عهده صاحب اثر بوده و صاحب اثر باید فایل نهایی بدون غلط و تغییرات را به انتشارات تحویل دهد.
3- استفاده از هر گونه عنوان دکتر، مهندس و غیره تنها در صورت ارسال مدرک دانشگاهی یا حکم کارگزینی امکان پذیر خواهد بود.

انواع قرارداد:

قرارداد نوع اول: استفاده از لوگوی مشترک


یکی از ابتکارات انتشارات پادینا ارایه این نوع قراردادهاست که بر اساس این نوع قرارداد امکان داوری و تایید علمی اثر شما را در دانشگاه یا مرکز علمی مربوطه فراهم خواهد شد. هدف از این قرارداد بهره مندی از امتیاز کامل چاپ کتاب به ویژه برای اعضای هیات علمی و آموزشی است. هزینه چاپ اثر بسته به تمایل طرفین(ناشر و مولف یا موسسه علمی) تعیین و پرداخت خواهد شد.

قرارداد نوع دوم: سرمایه گذاری مشترک


هدف از این نوع قرارداد فقط کمک به نویسندگان برای انتشار کتابشان با کمترین هزینه ممکن است. نویسندگانی با آثار قابل قبول که به هر دلیل موفق به انتشار کتابشان نشده اند.
در این نوع قرارداد صاحب اثر با پرداخت مبلغ یک میلیون تومان به انتشارات بخشی از هزینه ها را متقبل شده و مابقی هزینه ها اعم از طراحی، صفحه آرایی، اخذ مجوز و فیپا، چاپ و صحافی بر عهده ناشر می باشد.

تیراژ چاپ کتاب در این قرارداد

سیاست کلی انتشارات چاپ بر اساس تقاضا است (با توجه به میزان فروش و به صورت مرحله ای چاپ خواهد شد).
حداقل تیراژ چاپی کتاب 100 جلد بوده که از این تعداد ده جلد به مولف/مترجم تقدیم شده، ده جلد هم ناشر برای امور قانونی اعلام وصول و آرشیو بر می دارد الباقی کتاب هم در فروشگاه اینترنتی انتشارات پادینا، پیج اینستا انتشارات پادینا و در نمایشگاه بین المللی و استانی کتاب عرضه خواهد شد.
– در این نوع قرارداد در صورت فروش از طریق ناشر، ده درصد پشت جلد کتاب به شرط فروش به صاحب اثر پرداخت خواهد شد. در صورت فروش کتاب از سوی صاحب اثر این مبلغ به 30 درصد افزایش خواهد یافت.
– ویراستاری اثر به عهده صاحب اثر بوده و صاحب اثر باید فایل نهایی بدون غلط و تغییرات را به انتشارات تحویل دهد.

قرارداد نوع سوم: سرمایه گذاری مؤلف


در این نوع قرارداد کلیه هزینه های چاپ و انتشار اثر به عهده صاحب اثر بوده و حق چاپ اثر کاملا در اختیار صاحب اثر است. کلیه کتاب ها بعد از چاپ به صاحب اثر تحویل خواهد شد.
انتشارات در شروع کار با شما قراردادی می بندد که در آن مشخصات کتاب و نام نویسنده و تیراژ موردنظر و مبلغ قرارداد قید شده و حق چاپ کتاب برای همیشه در اختیار خودتان باقی می ماند و چنانچه در آینده خواستید می توانید برای چاپ مجدد کتاب خود به هر انتشارات دیگری مراجعه کنید.

قرارداد نوع چهارم: سرمایه گذاری ناشر


در این نوع قرارداد کلیه هزینه های چاپ و انتشار اثر به عهده ناشر بوده و حق چاپ اثر تا سه نوبت چاپ در اختیار ناشر است. پس از سه نوبت چاپ، صاحب اثر در تغییر یا ادامه همکاری اختیار تام دارد. حق تالیف اثر بسته به نوع اثر بین 10 تا 15 درصد می باشد.

بسیاری از افراد تمایل برای سرمایه گذاری بر روی اثر خود را ندارند با این حال تمایلی هم به واگذاری حق امتیاز کتاب خود برای همیشه به ناشر را ندارند. این نوع قرارداد می تواند برای این گونه افراد جذاب باشد.

انتشارات در شروع کار با شما قراردادی می بندد که در آن مشخصات کتاب و نام نویسنده و تیراژ موردنظر و مبلغ قرارداد قید شده و حق چاپ کتاب برای همیشه در اختیار خودتان باقی می ماند و چنانچه در آینده خواستید می توانید برای چاپ مجدد کتاب خود به هر انتشارات دیگری مراجعه کنید.

توجه

انتشارات پادینا از همه مولفان و مترجمان جوان برای همکاری در انتشار آثار علمی و کاربردی دعوت به همکاری می نماید.
هشدار: قبل از هرگونه تصمیمی در مورد چاپ کتابتان توجه داشته باشید که اگر قصد شما از چاپ کتاب درآمدزایی است، در تصمیم خود برای سرمایه گذاری تجدید نظر کنید.

درحال بارگذاری ...
واتس اپ
1
به مشاوره نیاز دارین؟
سلام
چطور می‌تونیم کمک‌تون کنیم؟